Hij was goed bezig, maar toch raakte Rick Brandsteder opnieuw op het verkeerde pad. Hij mist zijn vader heel erg en onderdrukt dat gevoel met drank en drugs.
Maar soms loopt het fout en moet hij zich gaan verantwoorden voor de rechtbank in Utrecht. Hij reed in Breukelen in de berm met zijn wagen en was onder invloed.
“Ik was die bewuste middag in de woning van mijn vader om spullen uit te zoeken. Daar werd ik dusdanig door emoties overvallen, dat ik met de auto naar de Jumbo in Breukelen ben gereden en daar een 6-pack bier en een fles jenever heb gekocht. Als mijn vader iets dronk, was het een kopstootje. Om die reden kocht ik, ik was niet helemaal helder, er een fles jenever bij”, klinkt het bij Rick in Story.
Onderweg dronk Rick de biertjes leeg en besefte hij al snel dat hij zijn wagen beter aan de kant zou plaatsen.
“Na mijn tweede biertje dacht ik: dit is het moment om de auto ergens neer te zetten waar hij kan blijven staan. Ik ben toen honderd meter verder gaan rijden, naar de dichtstbijzijnde parkeerplek, maar ik kwam iets te hard aanrijden, het was een waterrijk gebied, en ik raakte in paniek. Ik ben toen met mijn auto in de berm beland en voelde de auto lichtjes kantelen. Vervolgens ben ik uitgestapt en door gaan drinken.”
